Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Pedagogiki UJ zapraszają na międzynarodową konferencję naukową: "Pamięć, mity, rzeczywistość. Druga wojna światowa i niemiecka okupacja ziem polskich", Kraków 17-18 maja 2024 r.
więcej o Międzynarodowa konferencja naukowa: Pamięć, mity, rzeczywistość. Druga wojna światowa i niemiecka okupacja ziem polskich.
Władze rektorskie UJ w kadencji 2024-2028

Od 1 września br. obowiązki rektora najstarszej polskiej uczelni zacznie pełnić prof. Piotr Jedynak. Dziś poznaliśmy nazwiska sześciorga prorektorów, z którymi będzie współpracować w kadencji 2024-2028. Zaproponowanych przez rektora elekta kandydatów pozytywnie zaopiniowało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego składające się z 238 osób reprezentujących wszystkich członków wspólnoty akademickiej.
więcej o Władze rektorskie UJ w kadencji 2024-2028
Seminarium naukowe: "Edukacja jako dobro publiczne (?)"

Zapraszamy na seminarium naukowe: Edukacja jako dobro publiczne (?), które odbędzie się 8 maja 2024 w sali witrażowej Instytutu Pedagogiki UJ. Okazją do zorganizowania tego wydarzenia jest wydana w tym roku książka pod redakcją prof. Katarzyny Wrońskiej oraz prof. Juliana Sterna pt. "Defending the Value of Education as a Public Good: Philosophical Dialogues on Education and the State".
więcej o Seminarium naukowe: "Edukacja jako dobro publiczne (?)"
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. W tym roku uroczystości rozpoczną się 10 maja w Katedrze Wawelskiej, gdzie o godz. 9.00 złożone zostaną wieńce i kwiaty na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
więcej o Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przyznano Nagrodę im. Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Rozprawa doktorska dr Kucwaj „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kapituła Nagrody zdecydowała nie przyznawać w tym roku Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac magisterskich.
więcej o Przyznano Nagrodę im. Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023